Hula-hoop – urządzenie które zapewni Ci zgrabną figurę!

Ćwiczenia z użyciem hula-hoop cieszą się coraz większą popularnością na rynku. Po narzędzie sięgają kobiety, które chcą zadbać o smukłą i zgrabną sylwetkę. Ma ono za zadanie poprawić postawę ćwiczącego, wymodelować talię i odchudzić brzuch. Co ciekawe, pierwsze efekty kręcenia hula-hoop zauważymy już po dwóch tygodniach regularnych ćwiczeń. Dlaczego warto sięgnąć po hula-hoop? O cym musimy wiedzieć? Jakie efekty zauważymy po ćwiczeniach?

Dlaczego hula-hoop jest taki popularne?

Praktycznie każdy z nas w dzieciństwie kręcił chociaż raz hula-hoop. Te ćwiczenia nie są trudne, jednak początek wymaga nabrania wprawy.

Pamiętajmy o tym, że trening jednorazowy powinien trwać dłużej niż pół godziny. Po tym czasie organizm zaczyna spalać tkankę tłuszczową. Faktem jest, że podczas takich ćwiczeń można spalić około 200 kcal, a pierwsze efekty zauważymy już po dwóch tygodniach. Jak zmotywować się do tych ćwiczeń? Dobrym rozwiązaniem jest zmierzenie obwodu talii przez pierwszym treningiem, a następnie po kilku tygodniach. Obwód może zmniejszyć się od 1 do 2 cm, co jest zależne od budowy i predyspozycji danej osoby.

Zgrabna talia dzięki hula-hoop

Zgrabna talia i płaski brzuch to marzenie wielu kobiet. Pamiętajmy o tym, że do kręcenia hula-hoop kobieta może wrócić w każdym wieku. Naszym zadaniem jest stanięcie w małym rozkroku, lekkie ugięcie nóg w kolanach i napięcie brzucha. Chwytamy hula-hoop rękoma tak, aby znalazło się na wysokości pasa.

Następnie delikatnym ruchem wprawiamy przedmiot w ruch, kręcąc jednocześnie biodrami. Z czasem zauważymy, że te ćwiczenia dają nam wiele radości i satysfakcji z samego siebie. Hula-hoop ma różne wersje.